כניסה לחברים
מושב נבטים חגג עשור לעלייתו על הקרקע
כתבה מהעיתון "דבר" מהתאריך 26 באוגוסט 1964

 

מושב נבטים המיושב על ידי עולי קוצ'ין מהודו, חגג אתמול עשור לעלייתו על הקרקע. החגיגה שולבה עם חנוכת בית תרבות חדש במושב ובחיבורו לרשת החשמל הארצית.

 

מושב נבטים הוא, לפי שעה, הישוב החקלאי היחידי בכביש באר-שבע-דימונה ומתיישביו נצרכו לשטוף את הקרקע במים לפני שהחלו לעבדה. לאחר קשיים רבים הצליחו המתיישבים לבסס את המושב והוא כיום שוקק צעירים, שגדלו בו.

ד. בן-גוריון נכח בחגיגה עם רעייתו פולה וקידם בברכה את בנייתו המהירה של בית התרבות במושב בציינו כי היה רוצה לראות "רמטכ"ל תימני ושר תרבות מקוצ'ין".

רבקה גובר הביאה את ברכת נשיא המדינה לטקס בציינה, כי משאלתו של הנשיא היא שהמושב לא יהיה רק בבחינת צרכן תרבות אלא גם יוצרה בביתו החדש.

א. אליאב, שהיה מדריכם הראשון של המתיישבים, סיפר בקצרה על קשיי ההתיישבות בימים הראשונים במקום, בהזכירו כי המלה הראשונה שלמד בלשון המתיישבים היתה "פמפה" - שפירושה נחש, כיוון שבמושב שרצו באותם ימים נחשים רבים. המדריך הנפתי של נבטים י. מנוח מדגניה א' אמר, כי בית התרבות החדש הושלם במועד הודות למנהל "סולל בונה" ה. כהן, "שהסיר את כל המכשולים כדי להשלים בהקדם בית-תרבות זה".

כן בירכו מזכיר המרכז החקלאי י. שפירא, גזבר הוועד הפועל של ההסתדרות, י. לוי, מנהל חבל הנגב, מ. שטריספלד וראש המועצה המקומית בני-שמעון ב. וינגרט. הקמת בית התרבות במקום עלתה 80,000 ל"י והוא מומן במשותף על-ידי ההסתדרות, הסוכנות היהודית, משרד הפנים, המרכז החקלאי, מפא"י, מועצת בני-שמעון והכפר עצמו.

בפתיחת הטקס גזר א. נחמיה מישישי נבטים את סרט הכניסה לבית התרבות החדש. א. סימון בירך את האורחים בשם הכפר.

 

 

 

 

 

 

חדשות באתר