בעד שדה תעופה אזרחי בנבטים

תומכים בהקמת שדה תעופה אזרחי נוסף ליד בסיס נבטים!

שדה תעופה משלים לנתב"ג חייב להיות ממוקם בנגב, בנבטים. יש כרגע מאבק מתמשך אליו חברו גופים המהווים כוח משותף במאבק החשוב הזה למען הנגב. הקמה של שדה התעופה המשלים דווקא בנבטים תניב מקומות עבודה ישירים ועקיפים בנגב לצד פיתוח כלכלי ותיירותי חשוב.

היכנסו לאתר של המאבק בעד שדה תעופה בנבטים ונגד שדה תעופה בעמק יזרעאל:

http://www.noairport.org.il/

התנגדות משרד הביטחון להקמת שדה תעופה אזרחי בנבטים

משרד הביטחון מתנגד להקמת השדה בנגב ודוחף את המדינה להקמתו בצפון. כתוצאה, החליטה הממשלה להקים את השדה הבינ"ל השני של ישראל ברמת דוד. זאת, למרות הסכמה גורפת מצד תושבי הצפון, תושבי הדרום, אנשי מקצוע בתחום, פוליטיקאים, ארגוני סביבה וראשי רשויות מהדרום והצפון בעד הקמת השדה הבינ"ל המשלים בנבטים. בהסכמה גורפת של ראשי רשויות ומנהיגי האזור, הוחלט כי מועצת הנגב תפעל להחזיר את הנושא לסדר היום הציבורי ותפעל להקמת השדה ליד בסיס נבטים וליד מושב נבטים.

לא להקים שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל – הקמת שדה תעופה אזרחי רק בנבטיםשדה התעופה בנבטים רחוק מספיק מאזורי עימות בטחונים, ממוקם על יד שדה תעופה פעיל, נגיש לנתיבי תחבורה מרכזיים ויש לו את המסלול הארוך ביותר בארץ. יותר מכך, בסיס נבטים תוכנן ונבנה להפוך ביום מן הימים לשדה תעופה בינלאומי. התשתיות, התחבורה, אורך המסלולים הכל מוכן ליציאה לדרך והוא לא יהווה פגיעה סביבתית ומפגע רעש. גם כלכלית זו החלופה הטובה והזולה ביותר למדינה.
את העמדה הזאת הצגנו לכל גורמי המקצוע ומקבלי ההחלטות, אנו פועלים בימים אלו כדי לוודא שהתוכנית להקמת השדה בנבטים תצא לדרך וקוראים לשרת התחבורה, מירב מיכאלי, להסיר את ההצעה שפורסמה מהשולחן ולבחור בדבר הנכון ביותר עבור המדינה, אזרחיה ותושבי הנגב כולו: הקמת שדה תעופה בינלאומי משלים בנבטים".נגב נבטים

סגור לתגובות.