עיצוב המרפסת שלכם ע"י צמחים ורהיטים

עיצוב מרפסת על ידי צמחים ורהיטי גן

  1. עיצוב ובחירת הריהוט
    מכיוון שהמרפסת ממוקמת מחוץ לבית, מומלץ שהעיצוב שלה, ללא קשר לסגנון עצמו, יתכתב עם הסביבה. בנושא זה יש מספר כללי מפתח. החשוב בהם הוא לחשוף כמה שיותר רצפה. כך למעשה נוצרת תחושת מרחב גדולה יותר. כדאי להשתמש בהרבה מדפים, עליהם ניתן להניח פריטים דקורטיביים. יחד עם זאת, הקפידו לא למלא את המרפסת ביותר מדי פריטים, כדי לא ליצור עומס מוגזם.
    גם לריהוט תפקיד חשוב ביצירת אווירה במרפסת. בתחום זה רצוי להתמקד ברהיטים מחומרים טבעיים כגון עץ או קש. וגם כאן מומלץ לבחור רהיטים שחושפים כמה שיותר רצפה.
  2. בחירת צמחייה למרפסת
    לאחר שריהטתם, אתם רוצים להכניס קצת ירוק. בעיצוב מרפסת כדאי  להעזר בגנן היודע להתאים צמחיה. אם את םמתעקשים לבחורק צמחיה בעצמכם אזלפני שתקפצו למשתלה הקרובה לביתכם, כדאי לעשות שיעורי בית ולבדוק היטב לאיזה כיוון פונה המרפסת, כמה שעות שמש יש בה, מהי כמות הצל וכד'. כך ייאסף מידע שיוכל לסייע לבעלי המקצוע המתאימים לבחור עבור המרפסת שלכם את סוג הצמחייה הנכון עבורה ולהעניק לה מראה טבעי של גינה קטנה ומטופחת. ואם כבר מדברים על גינה, דעו שדשא סינטטי תמיד מוסיף, לכן כדאי לשקול לשלב אותו במרפסת. הוא משווה לה מראה של גינה ומגיע בתוספת בונוס – התחזוקה שלו פשוטה וגם אין צורך לדאוג להשקיה. להזמנת מומחה בעיצוב גינות על מרפסות ליחצו כאן

סיום העיצוב ותחזוקה שוטפת

על אף שכמעט כל עבודה ניתן כיום לעשות באופן עצמאי, אם אין לכם ידיים טובות או חוש עיצובי מובהק, רצוי שבהקמת מרפסת משלכם כן תיעזרו באנשי מקצוע שילוו אתכם מההתחלה, מהשלב הראשוני של רעיון שעוד לא בשל ועד השלב הסופי של התמונות שאחרי.
בעל מקצוע נכון ירכיב לכם מפרט מדויק וברור וידע להשתמש ולמצוא את חומרי הגלם האיכותיים ביותר. הוא יתכנן יחד איתכם את המסלול שיאפשר לחלום המרפסת שלכם לקרום עור וגידים. יבדוק את השטח עליו תוקם המרפסת ויתקין תשתיות יעילות, תוך התחשבות ביציבות המבנה ובמשקל שהוא יכול לשאת. הוא יעצב את המרפסת בהתאם לתכנון המשותף שלכם ויוסיף, למשל, עיצוב של דק מעץ בהתאם לצורך, יתקין קירוי למרפסת, ישים עליה משטח דשא סינטטי איכותיים, או יתאים גופי תאורה.
ולסיום, אם אתם שבעי רצון מבעל המקצוע שבחרתם, נסו לברר איתו האם יוכל גם ללוות אתכם לאחר סיום העבודה ולדאוג לתחזוקה מלאה שלה. במקרה וכן, הרווחתם, שהרי מי מכיר את הגינה שלכם טוב ממנו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *